Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 6 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

VII Ogólnopolska Noc Bibliotek

Szkolne obchody VII Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek

W tym roku w akcji wzięły udział aż 1282 biblioteki (816 publicznych. 390 szkolnych, 52 pedagogiczne i 33 inne).  Nasza szkolna biblioteka już po raz czwarty z rzędu aktywnie włączyła się w Ogólnopolską Noc Bibliotek, organizując szkolne obchody tego wielkiego czytelniczego święta. Hasłem tegorocznej edycji było „Czytanie wzmacnia” a przewodnim utworem wiersz Joanny Mueller „Co to za tuba, co to za wzmacniacz?”.

            W piątek 8 października, na naszych czytelników czekało wiele atrakcji. Największą z nich było „Drugie życie książki”, czyli darmowa wymiana książek. Uczniowie i nauczyciele przynosili książki podwójne lub takie, do czytania których już nie wrócą, by zamiast je wyrzucać, podarować im drugie życie. Za każdą oddaną książkę otrzymywano żeton, za który w dniu finału akcji – 8 października - wybierali sobie dowolną książkę, spośród przyniesionych na wymianę pozycji. Dlaczego dopiero po kilku dniach? Ze względów bezpieczeństwa, wszystkie przyniesione książki podlegały kwarantannie, po której bezpiecznie mogły trafić do nowych domów i cieszyć kolejnych właścicieli. Nowe domy znalazło ponad 100 książek. Każdy uczestnik akcji został wyposażony w kolekcjonerską zakładkę, przysłaną od organizatorów.

            Podczas szkolnych obchodów Nocy Bibliotek Pan Dyrektor Waldemar Smoter wręczył nagrody w konkursie bibliotecznym na opowiadanie. A oto wyniki:

w kategorii uczniów klas I – III:

I miejsce – Anna Serwatka (klasa 3b)

II miejsce – Zuzanna Pawlik (klasa 3a)

III miejsce – Alicja Szymczyk (klasa 3a)

w kategorii uczniów klas IV – VIII:

I miejsce – Milena Szczepara (klasa 5b)

II miejsce – Jakub Szafranek (klasa 6a)

III miejsce – Klaudia Strzałka (klasa 4b)

            By przedłużyć świętowanie o cały weekend, wszyscy uczestnicy czytelniczej akcji otrzymali link z hasłem do wyświetlania filmu "Operacja: Człowiek w czerni” (Norwegia 2018, reż. Grethe Bøe-Waal) online podczas projekcji domowych – który otrzymaliśmy od organizatorów. Na wszystkich zainteresowanych uczniów, na stronie internetowej Nocy Bibliotek, czeka czytelnicza gra online, spersonalizowana dla naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Anna Starostecka

 

 

Wersja XML